Jdi na obsah Jdi na menu
 


Citroën C4

Citroën C4

Citroën C4 je malý rodinný vůz (coupé nebo hatchback) vytvořený jako nástupce Citroën Xsara, poprvé uvedený na trh na podzim 2004, v ČR v listopadu 2005.

Popis

K dispozici jsou tří-dveřové coupé a pěti-dveřový hatchback s benzinovým nebo naftovým motorem. Na některých trzích se vyrábí a prodává i sedan (např. Čína, Argentina, Maďarsko,...). Kupé je o 13 mm delší a má o 6 litrů menší objem zavazadlového prostoru než hatchback (320 l).

Mezi interiérovou výbavu patří volant s pevným středem, moderní palubní desku s automatickou regulací podsvícení středového displeje či integrovaný osvěžovač vzduchu. Z bezpečnostních prvků nabízí mimo jiné i bi-xenonové světlomety, tempomat s omezovačem rychlosti nebo systém AFIL, upozorňující na neúmyslné opuštění jízdního pruhu.

V roce 2006 byla představena sedmi-místná verze Grand C4 Picasso. Později přibyla menší pětimístná C4 Picasso.

Vůz vyniká nadprůměrně dobrými jízdními vlastnostmi, přestože zadní náprava je klasické konstrukce s vlečenými rameny a stabilizátorem. Náklon v zatáčkách je minimální. Další kladnou vlastností vozu je dobré odhlučnění interiéru.

Ocenění

Citroën C4 vyhrál Design of the Year v roce 2006.

C4 WRC

Citroën C4 WRC se účastní šampionátu od roku 2007. Sébastien Loeb s ním získal titul mistra světa. C4 WRC se tak stal kvalitním nástupcem Xsary WRC. Jeho vývoj začal již v roce 2004. Vzhledem k nejasné budoucnosti byl však projekt zastaven a tovární Citroën ohlásil po Mistrovství světa v rallye 2005 odchod z mistrovství. Automobilka se do soutěží vrátila až v Mistrovství světa v rallye 2007 s novým typem.

Motor měl objem 1998 cm3 a výkon 234 kW. Používal pneumatiky Michelin. Pro asfaltové soutěže se používala osmnáctipalcová a pro šotolinové patnáctipalcová kola.

Rozměry:

  • Délka - 4275 mm
  • Šířka - 1800 mm
  • Rozvor - 2608 mm
  • Hmotnost - 1230 kg

 

 

 

 

 
             Citroën C4 coupé
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář