Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chrysler LLC

Chrysler LLC

 

Divize

Chrysler LLC je americký výrobce automobilů. Od roku 1998 do 2007 byl Chrysler a jeho dceřiné společnosti součástí německé DaimlerChrysler (nyní Daimler AG). Pod DaimlerChrysler se společnost jmenovala "DaimlerChrysler Motors Company LLC".

14. května 2007 DaimlerChrysler AG oznámila prodej 80.1% z Chrysler Group americké firmě Cerberus Capital Management, L.P., ačkoli si Daimler ponechal 19.9%. Poté získala firma současné jméno.

6.srpna 2007, po oznámení prodeje, Chrysler LLC (nebo "The New Chrysler") odhalil nové logo a spustil internetové stránky s rozdíly od staré pěticípé hvězdy.

6.června 2009, Bylo oznámeno spojení chrysleru s italskou automobilkou FIAT.

První značka, která přestávala Pentastar postupně používat byla Dodge. Dodge začal používat logo beraní hlavy začátkem roku 1993 na autech Dodge Intrepid a Dodge Spirit. Chrysler začal používat medailon založený na původním logu. První auta byla roku 1995 Chrysler Cirrus a Chrysler Sebring. Toto logo se používalo do roku 1996.

17. května 2007 se rozhodlo pro oživení loga Pentastar v aktualizované formě (po oddělení od Daimler.)

Je adaptací původního medailonku, ke kterému se přidala dvě stříbrná křídla, a který nyní používá divize Chrysler. Po prodeji firmě Cerberus si znovu osvojili Pentastar jako společné logo, ale na autech samotných se používá okřídlený medailon.


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář